Indicators on ин витро оплождане You Should Know
Indicators on ин витро оплождане You Should Know
Blog Article
Потвърдих, че разрешавам обработката на личните ми данни при посочените условия и че съм прочел и съм съгласен с Информация за защита на личните данни.
Ембриотрансферът представлява трансферирането на един или повече развити ембриона в маточната лигавица на жената с цел забременяване.
Цитонамазката се извършва след ембриотрансфер, за да се провери дали ембрионът е успешно закрепен в матката. Това е важна процедура, която може да предостави информация за успешно развитие на бременността.
Лутеалната фаза е двуседмичният период между трансфера на ембрионите и теста за бременност. През това време е важно да се грижите за себе си и да поддържате здравето и благосъстоянието си.
Тестовете имат за цел да оценят плътността и подвижността на сперматозоидите.
Има ли специфични препоръки за жени с доказани рискови фактори за рак на гърдата, претърпели ин витро оплождане?
Иглата пробожда фоликула, аспирира се фоликуларната течност и намиращата се във фоликула яйцеклетка. Аспиратите се предоставят до ин витро лабораторията за идентифициране и оценка на яйцеклетките.
Тази практика е доста често срещана, а причината за това е възможното настъпване на десинхронизация.
Стимулацията на яйчниците (контролирана овариална хиперстимулация) има за цел да осигури образуването на по-голям брой качествени яйцеклетки посредством приложението на различни медикаменти.
В случаите, когато спермограмата показва намалена концентрация, подвижност и best site морфология на сперматозоидите.
Б. Фоликулна пункция – техника, която се използва при ин витро оплождането, с цел да се аспирират яйцеклетките от яйчниците с помощта на специална пункционна игла. Провежда се с краткотрайна венозна анестезия, трансвагинално, под ултразвуков контрол.
Гинекологът определя датата за ново имплантиране, като използва замразени или витрифицирани свръхчовешки ембриони.
Съществуват два основни вида оплождане: find out more естествено оплождане и изкуствено оплождане.
А. Хормонална стимулация (стимулация на яйчниците, с цел образуване на по – голям брой яйцеклетки). Осъществява се: